Logo Festiwal Moja Pszczyna

o festiwalu

O festiwalu

Festiwal Moja Pszczyna: Talenty i Pasje to aż 45 wydarzeń przez dwa tygodnie. To przede wszystkim różnorodność i nowa jakość. To okazja do dobrej zabawy przy muzyce, podczas spektaklu czy warsztatów. To możliwość wspólnego spotkania ze znajomymi i szansa poznania osób, które dzielą nasze zainteresowania związane ze sztuką, rozrywką lub sportem.

Oto czego między innymi możecie się spodziewać podczas Festiwalu:

Zdjęcie Darusza Skrobola

Dariusz Skrobol
Burmistrz Pszczyny

Szanowni Państwo,

Festiwal Moja Pszczyna: Talenty i pasje

Mam wielką przyjemność zaprosić Państwa na pierwszą edycję Festiwalu Moja Pszczyna. Nowa formuła sierpniowych wydarzeń to odpowiedź na głosy i sugestie mieszkańców. Autorom programu towarzyszy idea, by pokazać nie tylko piękno naszej ziemi i jej atrakcje, ale również utalentowane, pełne pasji osoby.

Razem spotkamy się na blisko 50 wydarzeniach. Będą to koncerty muzyczne, spektakle teatralne, warsztaty. Wspólnie będziemy kosztować regionalnych przysmaków podczas festiwalu Chochla. Punktem głównym będzie Wesele – impreza kulturalna wypełniona pszczyńską i śląską tradycją oraz zabawą.

Serdecznie zapraszam! Program przygotowaliśmy tak, aby każdy mógł w nim znaleźć coś interesującego.

0 +

dni trwania festiwalu

0 +

wydarzeń

0 +

kategorie tematyczne

0 +

wydarzeń muzycznych

Kilka słów na temat festiwalu

CO MÓWIĄ LUDZIE ?

Barbara Sopot-Zembok

  Gmina Pszczyna to wspaniały region, pełen cudownych mieszkańców – ludzi kochających to miejsce i bardzo z nim związanych, dlatego planując tegoroczny kalendarz wydarzeń z dumą sięgnęliśmy po aspekty związane z naszą tradycją i bogatą historią. Wesele i Poprawiny to bardzo mocne punkty programu Festiwalu. Zapewne wiele osób weźmie w nich udział. Warto też pamiętać, że w tym roku mija 100 lat od wybuchu III Powstania Śląskiego, stąd dodatkowe akcenty położyliśmy na obchody tej rocznicy.

  Barbara Sopot-Zembok

  Zastępca burmistrza Pszczyny

  Michał Czernek

   Od hip-hopu przez śląskie melodie, aż po muzykę klasyczną. Takie będą koncerty na naszym festiwalu. Pełna paleta, wszystkie muzyczne kolory jakie można zagrać, zaśpiewać. Rap tradycyjnie będzie częścią Beach Party na OSW Łąka, a klasyczną muzykę zaprezentuje działająca od niemal dwóch lat w Pszczynie Orkiestra Diverto. Proszę zwrócić uwagę na koncerty, które odbędą się w środku tygodnia w Bugsy’s Music Restaurante. Chyba warto wcześniej pomyśleć o rezerwacji, bo prawdopodobnie miejsca zabraknie.

   Michał Czernek

   Dyrektor PCKul, muzyk

   Sławomir Kowalski

    Każdego roku sportowcy z gminy Pszczyna biorą udział w zawodach w Polsce i poza jego granicami. Mamy wspaniałych wychowanków, w tym reprezentantów kraju. Jestem przekonany, że Festiwal Moja Pszczyna pomoże odkryć kolejne perły. Przed nami kilkanaście turniejów sportowych. Zapraszam!

    Sławomir Kowalski

    Dyrektor MORiS Pszczyna

    Teresa Musik

     Do ciekawych propozycji tegorocznego Festiwalu Moja Pszczyna z całą pewnością należeć będą spotkania z historią, poezją śpiewaną i książką. Dlatego proponujemy Państwu wysłuchanie interesującego wykładu otwartego prof. Mariana Małeckiego, czarującego spotkania w klimacie dwudziestolecia międzywojennego, w który wprowadzi na Pani Laura Łącz, ceniona i lubiana aktorka i pisarka. W jej wykonaniu Tuwim, Leśmian, Gałczyński na nowo nas oczarują, a piosenki z okresu dopełnią całości. I uwaga rodzice i dzieci! Mamy również propozycję dla młodszych uczestników Festiwalu. Pani Laura Łącz podczas kolejnego spotkania zachęci najmłodszych do pokochania teatru.

     Teresa Musik

     Dyrektor MPBP w Pszczynie

     Jacek Jucha

      Nasza pszczyńska „dyszka” już na stałe wpisała się w kalendarz lokalnych eventów sportowych. Bieg odbywa się nieprzerwanie od 10 lat i cieszy się zainteresowaniem biegaczy z całej Polski – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów – oraz całych rodzin, które łączą sportowe doznania z odpoczynkiem w parku i na starówce. Pamiętajmy, że w naszych zawodach nie każdy biegnie, żeby pobić czas, najważniejsza jest dobra zabawa czy też walka z samym sobą i swoimi słabościami. Ważnym dla nas elementem są Biegi Dzieci i Młodzieży, gdzie Ci najmłodsi i nieco starsi mają szansę poczuć ducha rywalizacji, dobrze się przy tym bawiąc. W tym roku zapraszam Wszystkich do wspólnego świętowania 10. urodzin naszego Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego!

      Jacek Jucha

      Prezes Zarządu Carbo Asecura S.A.

      Marta Wesołowska

       Tegoroczny Festiwal Moja Pszczyna otwiera Noc Spadających Gwiazd z ciekawymi prelekcjami na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Łące. Towarzyszyć jej będzie muzyka na żywo w wykonaniu niezwykłego artysty - Ghostmana. Zachęcam, by zabrać ze sobą koc, słuchawki, dobry humor oraz długą listę życzeń, które będziemy wypowiadać spoglądając w niebo.

       Marta Wesołowska

       Kierownik Referatu Promocji Gminy

       Kuba Pieczka

        Stowarzyszenie "take tam..." zaprasza wszystkich miłośników teatru na spektakle plenerowe! Rozpoczniemy 15 sierpnia w Skansenie spektaklem "Sad rozstajny" łączącym w sobie magię i tajemniczość poezji Bolesława Leśmiana. W kolejny piątek, w Piasku, odbędzie się czytanie performatywne dramatu "Mała cząstka innych ludzi" - wydarzenie będące zabawą aktorską z odgrywaniem tekstu ze scenariuszem w ręce. Trzykrotnie zaprezentujemy także plenerowy spektakl dla dzieci "Przygody Misia, co klapnięte uszko ma" opartego na bajkach i postaciach stworzonych przez Czesława Janczarskiego. Finał naszych teatralnych prezentacji to "Poetycko-teatralne spotkanie na trawie: Baczyński / Różewicz", czyli artystyczny ukłon w stronę dwóch wielkich polskich poetów XX wieku (obaj są patronami literackimi 2021 roku). Zapraszamy do udziału w naszych spektaklach, które zagramy w różnych plenerach naszej gminy. Liczymy na świetną zabawę i piękną pogodę! Do zobaczenia!

        Kuba Pieczka

        Stowarzyszenie "take tam..." im. Artystów Międzywojnia

        Charles Daigneault

         Ilekroć przyjeżdżam do Pszczyny, wszystko tu smakuje fantastycznie. Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tak cudownego wydarzenia, jakim jest Festiwal Moja Pszczyna. Obiecuję coś dla Was ugotować!

         Charles Daigneault

         Kucharz, uczestnik programu MasterChef Polska

         Bądź na bieżąco

         Jedyne biletowane
         wydarzenie: Beach Party

         Telefon

         +48 600 045 181

         Email

         festiwal@mojapszczyna.pl

         ADRES

         Piastowska 1, 43-200 Pszczyna

         GODZINY OTWARCIA

         od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00

         © 2021 copyright Mikołaj Przemyk powered by Box36